Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

LASEROWE LECZENIE CHRAPANIA 

Nieleczone chrapanie może stopniowo przekształcić się w przewlekły i niebezpieczny proces chorobowy prowadzący niejednokrotnie do występowania bezdechów sennych, a w ciągu dnia do przewlekłego uczucia niewyspania, zaburzeń koncentracji, rozwoju chorób układu krążenia, osłabienia libido

 i depresji.

Obiektywne badania medyczne potwierdzają jednak, iż tylko laserowe leczenie chrapania jest skuteczne. Skuteczność prawidłowo prowadzonego leczenia zabiegowego jest bardzo wysoka i wynosi około 90%.

INNOWACYJNOŚĆ LECZENIA CHRAPANIA LASEREM FOTONA:

Zabieg Laserem Fotona Spectro SP dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękk

ich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.
Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanyc

h w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.
Jako nieinwazyjna metoda nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.
Badania prowadzone przez naukowców Fotona i niezależnych badaczy wykazały, iż zabieg redukuje chrapanie i i zmniejsza nasilenie bezdechu śródsennego u pacjentów z tym schorzeniem.

Zabieg przy użyciu lasera erbowo-yagowego Fotona polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych.

Kiedy powstają nowe włókna kolagenowe, leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, s

prężystości i sztywności tak, że przestaje jej grozić opadanie i wiotkość podczas snu.

Ze względu na bardzo niską inwazyjność zabiegu, pacjent właściwie tuż po jego zakończeniu może wrócić do swoich codziennych nawyków. Oczywiście nie powinien w trakcie trwania terapii forsować obszaru, który był poddawany zabiegowi, a zatem nie zaleca się picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów oraz spożywania bardzo pikantnych potraw. Jak zazwyczaj w przypadku zabiegów laserowych, rekomenduje się również spożywane dużej ilości płynów w ciągu pierwszych kilkunastu dni po zabiegu.

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG LASEROWEGO LECZENIA CHRAPANIA?

Procedura może trwać od 20 minut do 1 godziny. Procedura jest na tyle szybka, ze może być wykonywana w trakcie lunchu. Po jej zakończeniu pacjent może wrócić do wykonywania wcześniejszych zajęć.

ILE ZABIEGÓW JEST POTRZEBNYCH?

Zaleca przeprowadzenie się czterech sesji w 1, 14, 28 dniu cyklu zabiegowego oraz 30 dni po ostatnim zabiegu.

ZALECENIA DLA PACJENTA PO LASEROWYM LECZENIU CHRAPANIA:

  • Unikanie wysiłku fizycznego
  • Unikanie długotrwałego pochylania głowy przez 14 dni
  • Unikanie spożywania bardzo zimnych lub gorących potraw

 

Laserowe leczenie chrapania 400 zł/zabieg

Laserowe leczenie chrapania – pakiet 3 zabiegów 1100 zł i zabieg przypominający 300 zł