Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Laserowe usuwanie blizn i blizn potrądzikowych 

W wyniku działania lasera Er:Yagowego Fotona Spectro SP dochodzi do zlikwidowania blizn poprzez ablację przerośniętej tkanki do poziomu zdrowej skóry, natomiast likwidacja rozstępów jest możliwa przy zastosowaniu wiązki świetlnej o różnej sile i różnym czasie. Możliwość modelowania tkanki jest bardzo efektywna, a okres gojenia skóry wynosi 3 – 7 dni.

Technologia Zmiennego Kwadratowego Impulsu (VSP) Fotona kontroluje energię i czas trwania (lub szerokość impulsu) jednocześnie. Ta unikalna platforma technologiczna oferuje wiele alternatyw zabiegowych, od czystej ablacji i cięcia do minimalnej ablacyjnej przebudowy skórnej z głębokimi skutkami cieplnymi, poprzez przełączanie między trybami VSP. Technologia VSP oferuje prosty sposób kontroli stopnia ablacji i/lub głębokiego ogrzania tkanki.
Krótkie impulsy Fotona VSP Er: YAG są krótsze niż TRT- czas relaksacji termicznej tkanki skóry, co powoduje efekt zimnej ablacji.

Redukcja blizn potrądzikowych

Laseroterapia podobnie usuwa warstwy powierzchni skóry z wykorzystaniem różnych typów laserów. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest połączenie 2 terapii zabiegowych: laser  neodymowo- yagowy (Nd:YAG) z Er: YAG-iem. Wiązka promieni laserowych działa hamująco na produkcję kolagenu, zaburzając jego metabolizm i syntezę z fibroblastów w obrębie tkanek bliznowatych. Jednocześnie powoduje wzrost kolagenazy (enzymu rozkładającego kolagen) oraz nasilenie procesu rozpadu kolagenu, czyli kolagenolizy, co daje uczucie zmniejszenia napięcia tkanek.

Przebieg zabiegu:

W zależności od rodzaju blizn mechanizm polega na:

  • zastosowaniu zaawansowanego systemu frakcyjnej zimnej ablacji laserowej. Polega ona na usuwaniu nierówności naskórka wraz z kontrolowanym podgrzewaniem skóry właściwej dający efekt remodelingu głębszych struktur.
  • tworzeniu się w obrębie blizn mikro-kolumn uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnego namnażania się kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co wizualnie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Czas gojenia jest minimalny, ryzyko infekcji zostało wyeliminowane, a pacjent odczuwa minimalny ból, bądź nie odczuwa go w ogóle.

Powtarzanie zabiegu związane jest z występującym problemem i efektami jakie przyniósł pojedynczy zabieg. W razie potrzeby zabieg powtarza się 4 razy w zależności od rezultatów klinicznych. Zabieg wykonujemy w odstępach 4 tygodnie.

Jakich efektów można się spodziewać:

Promień lasera Er:Yag powoduję uszkodzenie wewnętrznych warstw skóry przez co dochodzi do uszkodzenia warstw skóry i produkcji nowego kolagenu.
Efekt zabiegowy widoczny jest już po kilku dniach od zabiegu, natomiast optymalne rezultaty uzyskujemy już po 2-3 miesiącach.

Całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czynniki wpływające na wygląd blizny:

  • Wykonanie cięć w liniach minimalnego napięcia
  • Predyspozycje genetyczne
  • Wiek
  • Przebieg gojenia rany – krwawienie, ropienie
  • Rodzaj stosowanego szwu
  • Kształt blizny
  • Lokalizacja blizny (broda, mostek, ramię, górna część pleców to obszary   zwiększonego ryzyka)