Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Nadmierna potliwość polega na wytworzenie większej ilości potu, niż jest to potrzebne do termoregulacji. Osoby dotknięte tym problemem pocą się bardziej niż pozostali. Jest to bardzo krępujący problem zwłaszcza, gdy zapach potu jest zbyt intensywny. Nadmierna potliwość występuje również na dłoniach, twarzy, stopach nie tylko pod pachami.

Każdy człowiek ma inną liczbę gruczołów potowych od 2 do 4 milionów. Aktywność gruczołów potowych jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników: stan zdrowia, pracy tarczycy, układu nerwowego, poziomu hormonów w organizmie, stylu życia. Pocenie może się nasilać w przypadku dużego stresu, zjedzenia ostrych przypraw, wzrostu temperatury otoczenia. Może być też skutkiem przyjmowania niektórych leków.

Z czego składa się pot?
W 99 procentach z wody i niewielkiej ilości chlorków, kwasu moczowego, amoniaku, mocznika, tłuszczów, związków potasu, wapnia, magnezu, żelaza.

W leczeniu nadmiernej potliwości stosuje się toksynę botulinową, co skutecznie blokuje unerwienie gruczołów potowych i prowadzi do zablokowania wydzielania potu.

Zabieg można wykonać na okolicę pach, dłoni, stóp oraz czoła. Po uprzednim znieczuleniu miejscowym na obszarze zabiegowym wykonuje się iniekcję z toksyny botulinowej, która powoduje blokadę nerwowo- mięśniową, hamujący tym samym wydzielanie potu.

Leczenie nadpotliwości botoksem zaliczane jest do mało bolesnych zabiegów, oczywiście wszystko zależy, jaką mamy tolerancję na ból. Pamiętajmy jednak, że są to jedynie nakłucia cieniutką igłą i to w dodatku obszaru, który wcześniej został znieczulony tak, więc nie musimy się niczego obawiać.

Na skutki działania toksyny botulinowej, musimy poczekać tak do ok dwóch tygodni.

Wskazania do zabiegu korekcji nadpotliwości:
Nadmierna potliwość w okolicy pach, dłoni, stóp oraz twarzy

Przeciwskazania do zabiegu korekcji nadpotliwości

Ciąża i okres laktacji
Nadwrażliwość na składniki preparatu
Neuropatie obwodowe(miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
Leki: aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tetracyklina

Cena od 1600 zł