Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Osocze bogatopłytkowe, jest metodą, która zmniejsza wypadanie włosów, poprawia gęstość włosa i jego strukturę. Wstrzykiwane osocza bogatopłytkowego w owłosioną skórę głowy (tzw.:PRP) głowy:

  • stymuluje cebulki włosowe,
  • zwiększa ilość włosów w pojedynczej cebulce włosowej,
  • poprawia ukrwienie mieszka włosowego.

Warto wiedzieć że na łysienie androgenowe cierpi 95% mężczyzn i 10% kobiet. W 2011 roku naukowcy z uniwersytetu Yale US wykazali, że w łysieniu androgenowym dochodzi do upośledzenia działania komórek macierzystych skóry głowy, zmniejszenie wytwarzania czynnika o nazwie: PDGF (płytkowego czynnika wzrostu), wspierającego wzrost włosa. Jego brak odpowiada za powstanie cienkich i delikatnych włosów. Terapia osoczem jest skuteczna w tego typu łysieniu, zwalnia wypadanie włosów, opóźnia wykonanie przeszczepu włosów. Proszę jednak pamiętać, że jest to jedynie leczenie objawowe, które opóźni proces łysienia, ale go nie zatrzyma i nie usunie. Osocze stosowane jest także po przeszczepie włosów, przyspiesza gojenie się skóry, wzrost włosów.

Terapię tą stosujemy u pacjentów:

  • z łysieniem typu androgenowego, u kobiet i mężczyzn w pierwszej lub drugiej fazie łysienia, przy minaturyzacji cebulek włosowych
  • w łysieniu typu żeńskiego, jest to łysienie rozlane, widoczna na całej głowie
  • w łysieniu będącym wynikiem stresu, występującym po ciąży, okresie karmienia piersią
  • w łysieniu będącym wynikiem zaburzeń metabolicznych no: niedoborem żelaza

Pacjenci obserwują zmniejszenie wypadania włosów po około 4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Miedzy 6, a 8 tygodniem zaczynają obserwować poprawę struktury włosa. Zwiększenie gęstości włosów pojawia się między 4, a 6 miesiącem trwania terapii. Ważne jest aby pacjent nie zaprzestał terapii po 2 miesiącach, ale kontynuował ją systematycznie. 6 miesięcy zabiegów to okres po którym zauważalne są zmiany prezentowane na zdjęciach, czy w internecie (nie jest to efekt jednorazowego zabiegu). Poprawa jakości włosa, po osoczu bogatopłytkowym dotyczy sprężystości, elastyczności włosa, jest on błyszczący, mocny. Efekty pojawiają się wcześniej u młodszych pacjentów, pacjenci z średnim lub bardziej zaawansowanym wypadaniem włosów potrzebują nieco więcej czasu. Schemat podawania preparatu zależy on nasilenia wypadania włosów,. początkowo zabiegi wykonujemy co tydzień, następnie co 2 tygodnie.

WYKONANIE ZABIEGU:

  • Do zabiegu pobieramy próbkę krwi pacjenta 1-2 probówki.
  • Krew jest wirowana w obecności pacjenta, a następnie po odpowiednim przygotowaniu podawana cieniutkimi igłami w owłosioną skórę głowy.
  • Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich obowiązków, zabieg nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.

 

EFEKTY PO ZABIEGU

Rezultatem wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego w skórę głowy jest pobudzenie procesów, które odpowiadają za wzrost włosów. Komórki macierzyste włosów pobudzane są do rozmnażania, oprócz tego dochodzi także do uaktywnienia się tych cebulek włosowych, które wcześniej znajdowały się w stanie uśpienia. Ostatecznym rezultatem jest zwiększenie ilości oraz gęstości włosów. Wymienione procesy zajmują pewien czas – zmiany pojawiają się stopniowo, zazwyczaj najsilniej wyrażone efekty pojawiają się po upływie około trzech miesięcy.

 

Cena zabiegu 800 zł