Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Restylane Skinboosters to innowacyjna metoda kompleksowej rewitalizacji skóry w każdym wieku. Gwarantuje natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry, poprawę jej gładkości i elastyczności. Zabiegi oparto na nowatorskiej formule stabilizowanego kwasu hialuronowego, który dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcję naturalnego kolagenu. Jego bezpieczne działanie pozwala w skuteczny sposób przywrócić sprężystość i blask skórze twarzy oraz dodatkowo wzmocnić delikatną skóry szyi, dekoltu czy dłoni.

Skóra pozbawiona elastyczności i odpowiedniego nawilżenia wygląda na zmęczoną i znacznie starszą niż wskazuje metryka. Czynnikami wpływającymi na kondycje skóry są: predyspozycje genetyczne, promieniowanie UV, stres, dym papierosowy, zanieczyszczenia powietrza czy zmienne temperatury.

Wysoką skuteczność Restylane Skinbooster potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie.

Zabieg polecany jest osobom młodym, aby przeciwdziałać procesom starzenia oraz osobom starszym, gdyż odpowiednie nawilżenie skóry doskonale regeneruje i ujędrnia również skórę dojrzałą. Restylane Skinboosters mogą być stosowane na skórę twarzy, ale również na szyję, dekolt i dłonie.

Do osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są trzy zabiegi w odstępach co 4 tygodnie. Efekty zabiegu są stopniowe i subtelne. Rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Cykl zabiegów można powtórzyć po sześciu miesiącach.

 

WSKAZANIA

  • Wrażliwa okolica wokół oczu
  • Utrata elastyczności i nawilżenia skóry twarzy
  • Rewitalizacja szyi, dekoltu i dłoni
  • Regeneracja delikatnej okolicy ust
  • Redukcja drobnych zmarszczek

 

PRZECIWSKAZANIA

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do bliznowców
  • Stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry ustabilizowanego kwasu hialuronowego we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry. Kwas hialuronowy podaje się śródskórnie i/lub podskórnie w znieczuleniu miejscowym za pomocą kaniul lub cienkich igieł. W trakcie jednego zabiegu podajemy 1-2 ml preparatu, w zależności od kondycji skóry pacjenta. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie serii trzech zabiegów co 4 tygodnie. Niemniej jednak, już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, lepiej napięta i odzyskuje nawilżenie. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki obrzęk, związany z intensywną absorbcją wody przez kwas hialuronowy. Po zabiegu skóra nie tylko jest lepiej nawilżona, ale stopniowo następuje stymulacja produkcji kolagenu, dlatego po kilku tygodniach uzyskuje się efekt wypełnienia, zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Przy zabiegach z wykorzystaniem Restylane Skinboosters uzyskuję się naturalny efekt odmłodzenia.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie acyklowir w dawce profilaktycznej.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu niewskazana jest ekspozycja na słońce bez filtrów ochronnych oraz korzystanie z sauny czy solarium przez minimum dwa tygodnie. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil.

Cena zabiegu 850 zł

Wykonuje lekarz medycyny estetycznej.