Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Mezoterapia

 •  Zajmuje się głównie: odmładzaniem skóry (spłycenie zmarszczek twarzy i szyi, nawilżenie, odżywienie skóry), leczeniem cellulitu, leczeniem rozstępów. Stosuje się ją także profilaktycznie przeciw wypadaniu włosków;
 • Jedyna skuteczna alternatywna (poza chirurgią plastyczną), która przywraca skórze młodość;
 • Mezoterapia przynosi efekty tylko wtedy, kiedy jest wykonana w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7-14 dni przez około 2 miesiące (3-5 zabiegów). Następnie można wykonać 1 zabieg raz w miesiącu dla podtrzymania osiągniętych rezultatów.

Mezoterapia mikroigłowa

 • Zabieg o silnym działaniu przeciwstarzeniowym, który daje natychmiastowe, wyraźnie widoczne rezultaty;
 • Poprzez nakłuwanie skóry wywołuje się stan zapalny, tym samym pobudzając skórę do intensywnego procesu naprawczego. W trakcie zabiegu wtłaczane są preparaty odpowiednio dobrane do rodzaju skory. Najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, ampułki peptydowe, osocze bogatopłytkowe.

Dermabrazja skalpelem chirurgicznym

 • To nieinwazyjna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka za pomocą skalpela chirurgicznego, powodująca intensywny lifting twarzy i całkowitą odbudowę naskórka;
 • Zmniejsza zmarszczki mimiczne, spłyca blizny potrądzikowe, redukuje plamy;
 • Usuwane jest także owłosienie na twarzy, występujące w postaci meszku. Dzięki temu skóra bezpośrednio po zabiegu jest bardziej wygładzona, ujednolicona i przyjemna w dotyku;
 • po złuszczeniu aplikuje się ampułki i maseczki.

Mikrodermabrazja

 • Polega na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń, czego efektem jest dokładne oczyszczenie skóry;
 • Pobudza procesy regeneracyjne skóry, gdyż po usunięciu warstwy rogowej następuje szybka odbudowa tkanek i zastąpienie ich nowymi komórkami. W następstwie tego zabiegu
  komórki podstawne szybko się dzielą, co prowadzi do efektu odmładzania-poprawia się koloryt, elastyczność i sprężystość pobudzonej do aktywności skóry. Pozbawiona i gładka, a jej powierzchnia wyrównuje się.

Peeling kawitacyjny

 • Usuwa zanieczyszczenia oraz martwe komórki skóry;
 • To nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy;
 • Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzające fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołuje efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopine pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.

Oxybrazja

To peeling płytki lub głęboki, powodujący złuszczenie martwych komórek naskórka. Daje on efekt wygładzenia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz redukcji zmarszczek.

Funkcje zabiegu:

 • dotlenienie naskórka
 • zmniejszenie rogowacenia naskórka
 • stabilizacja pracy gruczołów łojowych
 • wygładzenie skóry
 • wygładzenie skóry, poprawa jej elastyczności i nawilżenie
 • zmniejszenie stanów zapalnych skóry, w tym również trądziku różowatego i młodzieńczego
 • likwidacja śrdowiska bakterii beztlenowych będące przyczyną trądziku
 • spłycenie drobnych blizn potrądzikowych i zmarszczek
 • wzmocnienie kruchych naczynek krwionośnych
 • zmniejszenie plam pigmentacyjnych
 • podniesienie efektywności stosowania preparatów kosmetycznych
 • mikromasaż pobudzający metabolizm komórek
 • zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny
 • stabilizacja pracy gruczołów łojowych
 • szybsze usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii
 • likwidacja objawów łuszczycy
 • ciśnieniowy masaż antycellulitowy
  Zabiegi można wykonywać również na owłosionej skórze głowy. Dzięki tej możliwości można likwidować problemy z łupieżem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Infuzja tlenowa

Mezoterapia Tlenowa zwana również Infuzją Tlenową jest to zabieg rozprowadzenia kosmetyku po skórze za pomocą tlenu po odpowiednim ciśnieniem. Do substancji aktywnych należy np. kwas hialuronowy, serum-ekstrakt ze śluzu ślimaka, serum z czarnego kawioru. Zastosowane kosmetyki muszą mieć konsystencję wodnistą.
Wykorzystujemy do tego specjalną głowicę, która posiada specjalny zbiorniczek na umieszczenie w nim kosmetyku.

Karboxyterapia:

Czyli terpia dwutlenkiem węgla (CO2)

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie, głownie jako efekt metabolizmu komórkowego. Jego wysokie stężenie jest oznaką słabej cyrkulacji krwi. Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi.

Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie dwutlenku węgla, zawrta w nich hemoglobina zaczyna gwałtownie uwalniać atomy tlenu i łączy się z wychwyconym dwutlenkiem węgla. Pod wpływem enzymu an-hydrazyny węglanowej (jest to enzym występujący w erytrocytach u ssaków, uczestniczy w transporcie CO2 z tkanek do płuc) i wody, dwutlenek węgla jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. Co za tym idzie, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione. Działanie karboxyterapii, czyli infuzja CO2 powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Gromadzone zostają naturalne czynniki wzrostu, czynniki wzrostu śródbłonka naczyniowego. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikro krążenie i następuje odnowa komórek. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenkiem węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu.

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikro krążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje większą sprężystością skóry. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcję CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalaniu uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego, prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu ,,skorki pomarańczowej". Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla za pomocą igły lub specjalnie zaprojektowanego pistoletu. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzeniem gazu, jednak ustępuje on po ok. 5 minutach.

Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko zanika. Jakiś czas po zabiegu, może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie zasinienia i obrzęk. Obszaru objętego zabiegiem nie należy rozcierać ani zanurzać w wowdzie przez ok. 4 godziny po zabiegu. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć.

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu karboxyterapii, CO2 jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego, jakim jest oddychanie.

Maska LED

Światło maski LED może być wykorzystywane do zabiegów terapeutycznych oraz do zabiegów poprawiających wygląd skóry. Oddziaływanie światła LED na skórę było badane przez wielu naukowców.

Funkcje maski LED:
1. Łagodzi objawy takie jak starzenie się skóry, utrata elastyczności, rozszerzone pory, zmarszczki.
2. Przynosi poprawę w przypadku patologicznych zmian pigmentacji, jak piegi, poparzenia słonecznego, plamy starcze.
3. Przynosi poprawę w przypadku starzenia się cery na skutek złej przemiany materii lub słabego krążenia krwi.
4. Leczy i pielęgnuje zniszczoną skórę.
5. Niweluje obrzęki, stany zapalne i blizny powstałe w związku z trądzikiem łojotokowym.

Czerwone światło: skóra zmęczona, szara, cera palacza, dojrzała, sucha
Niebieskie światło: gruba tłusta skóra, stany zapalne, trądzik, okres dojrzewania
Purpurowe światło: blizny potrądzikowe
Żółte światło: cera sucha, atroficzna(dojrzała)
Zielone światło: cera naczyniowa, z trądzikiem różowatym
Pomarańczowe światło: cera dojrzała, normalna

Zabieg z kolagenem naturalnym i złotą maską:

Kolagen jest najważniejszym, włóknistym białkiem ludzkim organizmu, który stanowi większość tkanki łącznej skóry i wielu innych narządów. Po 25 roku życia znacznie spada jego poziom w organizmie, czego przyczyną jest powstawanie zmarszczek, utrata jędrności skóry, skóra staje się sucha i matowa. Kolagen naturalny marki Souvre Internationale jest przeznaczony do walki z objawami przedwczesnego i genetycznego starzenia się skóry. Oprócz tego regeneruje i nawilża naskórek, nie powoduje podrażnień, zmniejsza niedoskonałości skóry, regeneruje, wzmacnia, odżywia, zmniejsza widoczność zmarszczek.

Zabieg z wykorzystaniem kwasów:

Oczyszczanie kwasami to peeling chemiczny, w którym – w zależności od problemu skórnego i celu zabiegu – wykorzystuje się konkretny kwas organiczny w określonym stężeniu. Kwasy te mają różne pochodzenie i moc: mogą to być naturalne składniki soku lub miąższu owocowego, albo też substancje syntetyczne, ale o składzie identycznym z tym, który mają produkty naturalne. Choć mechanizm działania kwasów stosowanych w kosmetyce jest zawsze taki sam, dzięki rozmaitym stężeniom kwaśnych składników aktywnych oraz sposobom ich aplikacji można uzyskać różne efekty.

Dr. CYJ:

Innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów.

Właściwości:

 • powstrzymuje wypadanie włosów
 • skuteczny w walce z alopecją
 • przyspiesza odrost włosów
 • pogrubia i zagęszcza włosy
 • pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
 • rewitalizuje mieszki włosowe
 • pielęgnuje skóre głowy
 • wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

SPEKTAKULARNE EFEKTY JUŻ PO 2 MIESIĄCACH! TYLKO 4 SESJE CO 2 TYGODNIE!