Odwiedź nas
Plac Dąbrowskiego 1, Nowy Sącz
Zadzwoń
+48 791 107 603
Napisz
recepcja@estetic-clinic.pl

Kriochirurgia jest to zabieg, który może być stosowany do leczenia różnego rodzaju zmian, zarówno o charakterze łagodnym jak i nowotworowym. Korzyści jej zastosowania wynikają przede wszystkim z tego, że jest to metoda skuteczna, pozbawiona powikłań i daje dobre efekty kosmetyczne.

Metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Zabieg wymrażania może być wykonany u pacjentów w każdym wieku, a więc u dzieci, i u dorosłych, również u kobiet w ciąży oraz u osób w złym stanie ogólnym i w podeszłym wieku. Bardzo istotną dla pacjentów zaletą jest również to, że generalnie zabieg nie wymaga znieczulenia, jest na ogół bezbolesny, a odczucia w czasie jego trwania sprowadzają się do lekkiego pieczenia i swędzenia. Zabieg jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się nieznaczny ból, który szybko ustępuje.

Metoda polega na niszczeniu tkanki bez potrzeby jej wycięcia (nie naruszamy ciągłości skóry), unika się zatem niedogodności związanych z tradycyjną operacją chirurgiczną i krwawieniami. Dzięki kriochirurgii problem zakażeń nie występuje lub może wystąpić niezmiernie rzadko. Ponadto kriochirurgia sprawia, że po leczeniu powstają tzw. blizny kosmetyczne, czyli blizny elastyczne, bezkolagenowe. Blizna jest mało widoczna. Ma to istotne znaczenie np. w leczeniu zmian na skórze twarzy. Zalety te powodują, iż kriochirurgia znalazła szerokie zastosowanie w wielu specjalnościach medycznych w tzw. chirurgii jednego dnia, czyli w systemie leczenia chirurgicznego obejmującego określone procedury lecznicze niewymagające hospitalizacji pacjenta.

Zalety kriochirurgii (zamrażania):

  • Wysoka skuteczność leczenia
  • Zabieg jest bezpieczny, bezkrwawy i zwykle bezbolesny (nie wymaga znieczulenia)
  • Objawy uboczne (przekrwienie, obrzęk i ból) są słabo nasilone i szybko ustępują
  • Gojenie jest krótkie, łagodne i daje dobry efekt kosmetyczny
  • Po zabiegu blizny są estetyczne, mniejsze samoistnie znikają
  • W miejscach wymrożonych nie rozwija się zakażenie bakteryjne
  • Zabieg jest akceptowany przez pacjentów w każdym wieku
  • Brak powikłań podczas i po zabiegu